No products in the cart.
Shop and Save Big on Many Products Today
from £3.00
Don't miss this special opportunity today.
Showing 1–16 of 31 resultsSorted by latest
| Brand | Ashton and Wright |
| Colour | White |
| Material | Plastic |
| Product dimensions | 157.5L x 55.9W centimetres |
| Recommended uses for product | Drawing, Writing |
| Brand | STAEDTLER |
| Specific uses for product | Graphite Pencil |
| Colour | Yellow |
| Power source | Manual |
| Material | Eraser |
| Brand | STABILO |
| Colour | Eraser - STABILO Legacy 1186 - Pack of 5 - White |
| Material | Plastic, Rubber |
| Product dimensions | 6.2L x 2.3W centimetres |
| Recommended uses for product | Erase while writing and drawing |
| Brand | Udewo |
| Colour | Fruit |
| Material | Polyvinyl Chloride (PVC), Plastic, Rubber |
| Product dimensions | 45L x 20W millimetres |
| Recommended uses for product | Pencil |
| Brand | Swordfish |
| Colour | Purple |
| Material | Plastic |
| Recommended uses for product | Clean |
| Special feature | Minimal Crumbling |
| Brand | STABILO |
| Colour | Multicolor |
| Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Product dimensions | 6.2L x 2.2W centimetres |
| Recommended uses for product | Classroom |
| Brand | MILAN |
| Colour | white |
| Material | Synthetic Rubber |
| Product dimensions | 29L x 29W millimetres |
| Special feature | Lightweight |
| Brand | Mr. Pen |
| Colour | Vibrant |
| Material | Rubber,Metal |
| Product dimensions | 22.9L x 15.2W centimetres |
| Recommended uses for product | For Pencils |
| Capacity | 50L |
| Material | Anti-scratch fabric |
| TSA Friendly | 90-180° unfold |
| USB & Headphone Ports | Charging & access |
| Ergonomic Design | Breathable, padded |
| Material | Durable Oxford |
| Capacity | 35 Litres |
| Design | Multi-pocket |
| Zip Quality | High-tech metal |
| Usage | Versatile |
| Specification | Details |
|---|---|
| Material | Nylon |
| Design | Zipper, Pockets |
| Comfort | Padded Straps |
| Capacity | A4 Books, iPad |
| Use | School, Travel |
| Set Includes | Bag, lunch bag, pencil case |
| Material | Waterproof, durable nylon |
| Size | 45x31x13 cm (backpack) |
| Capacity | Fits 15.6” laptop, books |
| Design | Adjustable, breathable straps |
| Capacity | 25-27L, fits 15.6" laptop |
| Material | Waterproof nylon |
| Compartments | 13 pockets, 2 main sections |
| Features | Anti-theft pocket, luggage strap |
| Usage | School, work, travel |
| Features | Lightweight, sturdy |
| Comfort | S-shaped straps, padded |
| Pockets | 1 main, 1 secondary, 4 others |
| Capacity | Large |
| Style | Cute, casual |
| Support | Responsive service |
Care instructions:
Hand Wash Only
Care instructions:
Machine Wash
Country of origin:
China




![Swordfish Purple ‘Shielded’ Eraser [Pack of 2] PVC and Phthalate Free Eraser 40283](https://redsquirrelkit.co.uk/wp-content/uploads/2026/02/8167ygvYBBL._AC_SL1500-400x400.jpg)










