No products in the cart.
Shop and Save Big on Many Products Today
from £3.00
Don't miss this special opportunity today.
Showing 1–16 of 52 resultsSorted by latest
| Brand | Jennifer Lopez |
| Item form | Liquid |
| Item volume | 30 |
| Scent | Floral |
| Special feature | Scented |
| Brand | YKL |
| Dental floss type | Dental Floss |
| Item form | Stick |
| Flavour | Mint |
| Special feature | Eco-Friendly, Sustainable |
| Material | Charcoal, Corn-starch |
| Age range (description) | Kid |
| Brand | Oral-B |
| Dental floss type | Dental Floss |
| Item form | String |
| Flavour | Unflavoured |
| Special feature | Unwaxed |
| Material | Nylon |
| Age range (description) | Adult |
| Included components | Floss Dispenser |
| Unit count | 300 meter |
| Number of items | 6 |
| Brand | DenTek |
| Dental floss type | Dental Floss |
| Item form | Stick |
| Flavour | Mint |
| Special feature | Fla, Shred Resistant, Wax Coating |
| Material | Plastic |
| Age range (description) | Adult |
| Brand | Procter & Gamble |
| Dental floss type | Dental Floss |
| Item form | String |
| Flavour | Unflavoured |
| Special feature | Shred Resistant |
| Material | linen |
| Age range (description) | Adult |
| Brand | Oral-B |
| Dental floss type | Dental Floss |
| Item form | String |
| Flavour | Mint |
| Special feature | Flavored |
| Material | Polyethylene (PE) |
| Age range (description) | Adult |
| Brand | GUM |
| Dental floss type | Dental Floss |
| Item form | String |
| Flavour | Mint |
| Special feature | Dental Tape |
| Material | Silk |
| Age range (description) | Adult |
| Brand | BIOMED |
| Flavour | Mint & Yuzu |
| Age range (description) | Adult |
| Item form | thread |
| Material Type Free | Animal-derived materials |
| Brand | CLCARE |
| Dental floss type | Dental Pick |
| Item form | Stick |
| Flavour | Unflavoured |
| Special feature | Biodegradable |
| Material | Plastic Free |
| Brand | Cupinyo |
| Dental floss type | Dental Floss |
| Item form | Stick |
| Flavour | Unflavoured |
| Special feature | Biodegradable|Disposable |
| Material | Polymer |
| Brand | Plackers |
| Dental floss type | Flosser |
| Item form | Stick |
| Flavour | Mint |
| Special feature | Not-Applicable |
| Material | Plastic |
| Brand | Soudal |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Max. Working Temperature | 35 °C |
| Min. Working Temperature | 5 °C |
| Model Name | Fix All Turbo |
| Brand | Soudal |
| CE Standard (Tested to EN...) | DIN 53505, DIN 53479, DIN 53504, ISO 7389. |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Label Info 2: Hazard Statements | H412 Harmful to aquatic life with long lasting effects. |
| Base Type | Silicone |
| Brand | Dow |
| CE Standard (Tested to EN...) | ISO 11600-25LM, |
| Colour | Black |
| Interior/Exterior Use | Exterior |
| Brand | Gorilla Glue |
| CE Standard (Tested to EN...) | Class D3. |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Type | Wood Glue |
| Resistant Type | Water-Resistant |
| Suitable Application | For Bonding Wood |
| Volume | 532 ml |
| Container type | Tube |
|---|---|
| Flexible | Flexible |
| Location | Interior |
| Model name/number | 121642 |
| Paintable | Paintable |
| Product code | 5411183100831 |















