No products in the cart.
Shop and Save Big on Many Products Today
from £3.00
Don't miss this special opportunity today.
Showing 1–16 of 18 resultsSorted by latest
| Brand | SAFEJAWZ |
| Material | Ethylene Vinyl Acetate (EVA) |
| Colour | Black |
| Sport | Rugby; Boxing; Lacrosse; MMA; Judo; Karate; Hockey; Contact Sports |
| Model name | Intro Series |
| Item dimensions L x W x H | 5.8 x 4.9 x 2 centimetres |
| Brand | Reazeal |
| Material | Ethylene Vinyl Acetate (EVA) |
| Colour | Clear |
| Sport | Boxing |
| Model name | ATG0603R |
| Item dimensions L x W x H | 12.7 x 7.6 x 2.5 centimetres |
| Brand | SAFEJAWZ |
| Material | Ethylene Vinyl Acetate (EVA) |
| Colour | Black |
| Sport | Rugby; Boxing; Lacrosse; MMA; Judo; Karate; Hockey; Contact Sports |
| Model name | Intro Series |
| Item dimensions L x W x H | 5.8 x 4.9 x 2 centimetres |
| Brand | TheSleepGuard |
| Material | Ethylene Vinyl Acetate (EVA) |
| Colour | Clear |
| Age range (description) | Adult |
| Material Type Free | Bisphenol A Free, Phthalate Free |
| Manufacturer | TheSleepGuard |
| Brand | Soudal |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Max. Working Temperature | 35 °C |
| Min. Working Temperature | 5 °C |
| Model Name | Fix All Turbo |
| Brand | Soudal |
| CE Standard (Tested to EN...) | DIN 53505, DIN 53479, DIN 53504, ISO 7389. |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Label Info 2: Hazard Statements | H412 Harmful to aquatic life with long lasting effects. |
| Base Type | Silicone |
| Brand | Dow |
| CE Standard (Tested to EN...) | ISO 11600-25LM, |
| Colour | Black |
| Interior/Exterior Use | Exterior |
| Brand | Gorilla Glue |
| CE Standard (Tested to EN...) | Class D3. |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Type | Wood Glue |
| Resistant Type | Water-Resistant |
| Suitable Application | For Bonding Wood |
| Volume | 532 ml |
| Container type | Tube |
|---|---|
| Flexible | Flexible |
| Location | Interior |
| Model name/number | 121642 |
| Paintable | Paintable |
| Product code | 5411183100831 |
| Base Type | Silicone |
| Brand | Dow |
| CE Standard (Tested to EN...) | EN 11600-F-20HM. |
| Colour | White |
| Interior/Exterior Use | Interior |
| Key Ingredient | Hyaluronic Acid (locks in moisture) |
| Benefits | Hydrates, energises, smooths, and renews skin |
| Skin Type | All, especially dry |
| Technology | Hyaluronic Gel Matrix, Continuous Release |
| Volume | Cleanser: 200ml, Moisturiser: 50ml, Booster: 30ml |
| Ingredients | Green tea extract, natural, cruelty-free |
| Skin Type | All skin types |
| Set Includes | Cleanser, Eye Cream, Serum, Face Cream, Masks |
| Benefits | Hydrates, balances oil, removes blackheads |
| Use | Cleansing, moisturizing, brightening |
| Gift | Luxury box, ideal for women, teens |
| Brand | Mercham |
| Quality | Professional, customer support available |
| Item form | Variety |
| Scent | 4pcs |
| Brand | LAIKOU |
| Product benefits | Smoothing, Moisturizing, Even-Toning, Cleansing |
| Skin type | All |
| Item form | Gel |
| Scent | 7PCS |
| Brand | OKAQEE |
| Product benefits | Brightening,Cleansing,Hydrating,Moisturizing,Nourishing,Soothing |
| Skin type | Dry |
| Item Form | Cream |
| Scent | Unscented |
| Brand | PIWINE |
| Product Benefits | Hydrating, Firming, Nourishing, Soothing, Moisturizing |
| Skin Type | All |
| Product Name | Gentlemen’s Gift Box |
| Aftershave Balm | Soothes, hydrates, protects skin |
| Moisturising Serum | Deep hydration, reduces fine lines |
| Hand Cream Bar | Non-sticky, long-lasting nourishment |
| Key Benefits | Natural, hydrating, nourishing |
| Ideal For | Birthdays, holidays, special occasions |



![TheSleepGuard [Mens] Mouth Guard for Teeth Grinding [Pack of 4, Large]](https://redsquirrelkit.co.uk/wp-content/uploads/2026/02/1-8-1-1-400x400.jpg)











