No products in the cart.
Shop and Save Big on Many Products Today
from £3.00
Don't miss this special opportunity today.
Showing 1–16 of 30 resultsSorted by latest
| Brand | ILOS |
| Connectivity technology | WIRELESS |
| Connector type | USB Type-C |
| Special feature | Long Battery Life, Magnetic Clip, Noise Reduction, Wireless |
| Brand | ILOS |
| Model name | ILOS Wireless Double Wireless Microphone |
| Connectivity technology | Wireless |
| Connector type | Lightning, USB Type-C |
| Brand | ILOS |
| Connectivity technology | Wireless |
| Connector type | USB Type-C |
| Special feature | Noise Reduction |
| Compatible devices | Smartphone |
| Colour | Black |
| Item weight | 3 Grams |
| Power source | Battery Powered |
| Number of batteries | 1 9V batteries required. |
| Connector type | Wireless |
| Special feature | Clip-On Mic, Noise Reduction, noise-cancelling lapel mic |
| Compatible devices | Smartphone |
| Colour | Black |
| Brand | ILOS |
| Model name | I55 |
| Connectivity technology | Bluetooth |
| Connector type | Wireless / USB |
| Special feature | Wireless |
| Compatible devices | Smartphone, Tablet |
| Colour | Black |
| Item weight | 30 Grams |
| Microphone form factor | Lavalier |
| Recommended uses for product | Streaming, Video Conference |
| Brand | ILOS |
| Model name | I55 |
| Connectivity technology | Bluetooth, USB |
| Connector type | Wireless |
| Special feature | Wireless |
| Compatible devices | Smartphone |
| Colour | Black |
| Included components | Carrying Case, Windscreen |
| Item weight | 30 Grams |
| Brand | ILOS |
| Model name | I55 |
| Connectivity technology | Bluetooth, USB-C |
| Connector type | TYPE - C & Lightning |
| Special feature | Wireless |
| Compatible devices | Smartphone |
| Colour | Black |
| Included components | Carrying Case, Windscreen, Adapter |
| Item weight | 3 Grams |
| Recommended uses for product | Streaming, Video Conference |
| Brand | ILOS |
| Model name | I55 |
| Connectivity technology | Bluetooth, USB-C |
| Connector type | Wireless |
| Special feature | Wireless |
| Compatible devices | Smartphone |
| Colour | Black |
| Included components | 1 battery |
| Item weight | 3 Grams |
| Brand | ILOS |
| Model name | I55 |
| Connectivity technology | Bluetooth, USB |
| Connector type | USB-C, Bluetooth |
| Special feature | Wireless |
| Compatible devices | Smartphone |
| Colour | Black |
| Item weight | 3 Grams |
| Microphone form factor | Lavalier |
| Brand | Soudal |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Max. Working Temperature | 35 °C |
| Min. Working Temperature | 5 °C |
| Model Name | Fix All Turbo |
| Brand | Soudal |
| CE Standard (Tested to EN...) | DIN 53505, DIN 53479, DIN 53504, ISO 7389. |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Label Info 2: Hazard Statements | H412 Harmful to aquatic life with long lasting effects. |
| Base Type | Silicone |
| Brand | Dow |
| CE Standard (Tested to EN...) | ISO 11600-25LM, |
| Colour | Black |
| Interior/Exterior Use | Exterior |
| Brand | Gorilla Glue |
| CE Standard (Tested to EN...) | Class D3. |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Type | Wood Glue |
| Resistant Type | Water-Resistant |
| Suitable Application | For Bonding Wood |
| Volume | 532 ml |
| Container type | Tube |
|---|---|
| Flexible | Flexible |
| Location | Interior |
| Model name/number | 121642 |
| Paintable | Paintable |
| Product code | 5411183100831 |
| Base Type | Silicone |
| Brand | Dow |
| CE Standard (Tested to EN...) | EN 11600-F-20HM. |
| Colour | White |
| Interior/Exterior Use | Interior |
| Item Form | Powder |
| Color | MF06 |
| Skin Type | Oily, Combination, Sensitive, Dry, Normal |
| Finish Type | Matte |
| Recommended Uses For Product | Indoor/Outdoor |















