No products in the cart.
Shop and Save Big on Many Products Today
from £3.00
Don't miss this special opportunity today.
Showing 1–16 of 19 resultsSorted by latest
| Brand | SISU |
| Material | Plastic |
| Colour | Snow White |
| Sport | Sports Technology |
| Model name | Aero 1.6 |
| Item dimensions L x W x H | 16.5 x 11.4 x 2.5 centimetres |
| Brand | COLGATE |
| Flavour | Cool Mint,Mint |
| Age range (description) | Adult |
| Item form | Liquid |
| Material Type Free | Alcohol |
| Brand | Listerine |
| Product benefits | Plaque removal, antiseptic properties, and fresh breath maintenance for healthy gums |
| Liquid volume | 3000 Millilitres |
| Flavour | Cool Mint |
| Age range (description) | Adult |
| Brand | COLGATE |
| Product benefits | Strengthens enamel, prevents tooth decay, and freshens breath with alcohol-free fluoride formula |
| Liquid volume | 400 Millilitres |
| Brand | Listerine |
| Product benefits | Bad Breath Relief |
| Liquid volume | 500 Millilitres |
| Flavour | Mint |
| Age range (description) | Adult |
| Brand | COLGATE |
| Product benefits | Plaque,Bad Breath |
| Liquid volume | 1000 Millilitres |
| Flavour | Cool Mint |
| Age range (description) | Adult |
| Brand | CORSODYL |
| Product benefits | Refreshing Flavor, Germ Protection, Whitening, Bad Breath Treatment, Cleansing |
| Liquid volume | 500 Millilitres |
| Flavour | Mint |
| Age range (description) | Adult |
-
Brand COLGATE Product benefits Fresh,Whitening Liquid volume 16.9 Fluid Ounces Flavour Freshmint Age range (description) Adult
| Brand | Dentyl |
| Product benefits | Plaque Removal, Cavity Protection, Stain Removal, Cleansing |
| Liquid volume | 16.9 Fluid Ounces |
| Flavour | Fresh Clove |
- Curaprox PerioPlus+ Regenerate Mouthwash, 200ml.
- Curaprox PerioPlus+ Regenerate Mouthwash with Chlorhexidine concentration of 0.09% & Cyclodextrin for protection against viruses & to prevent bad breath.
- Flavoured with Xylitol for a pleasant taste & to ensure strong teeth.
- CITROX/P formula – A natural extract of bitter oranges combined with polylysine amino acids. Alcohol & bleach free mouthwash.
- Daily mouthwash, morning and night, for up to 1 month. - Rinse 10 ml undiluted for 60 seconds. Do not swallow. Keep out of reach of children.
| Brand | Ecolab |
| Product benefits | Antiseptic |
| Liquid volume | 10.14 Fluid Ounces |
| Flavour | Original |
| Age range (description) | Adult |
| Brand | Aquafresh |
| Product benefits | Antibacterial |
| Liquid volume | 10.14 Fluid Ounces |
| Flavour | Fruity |
| Age range (description) | Kid |
| Brand | Soudal |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Max. Working Temperature | 35 °C |
| Min. Working Temperature | 5 °C |
| Model Name | Fix All Turbo |
| Brand | Soudal |
| CE Standard (Tested to EN...) | DIN 53505, DIN 53479, DIN 53504, ISO 7389. |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Label Info 2: Hazard Statements | H412 Harmful to aquatic life with long lasting effects. |
| Base Type | Silicone |
| Brand | Dow |
| CE Standard (Tested to EN...) | ISO 11600-25LM, |
| Colour | Black |
| Interior/Exterior Use | Exterior |
| Brand | Gorilla Glue |
| CE Standard (Tested to EN...) | Class D3. |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Type | Wood Glue |
| Resistant Type | Water-Resistant |
| Suitable Application | For Bonding Wood |
| Volume | 532 ml |















