No products in the cart.
Shop and Save Big on Many Products Today
from £3.00
Don't miss this special opportunity today.
Showing 1–16 of 18 resultsSorted by latest
| Brand | Astonish |
| Item form | Liquid |
| Scent | Lemon |
| Specific uses for product | Countertop |
| Material feature | Eco-Friendly, Vegan |
| Item volume | 750 Millilitres |
| Brand | LUCKKY |
| Item form | Foam |
| Item volume | 60 Millilitres |
| Unit count | 1.0 millilitre |
| Surface recommendation | Stone |
| Special feature | No Rinse |
| Brand | FLASH |
| Item form | Aerosol |
| Scent | Lemon |
| Specific uses for product | Kitchen Cleaning |
| Material feature | Herbal |
| Item volume | 500 Millilitres |
| Unit count | 500.0 millilitre |
| Surface recommendation | Metal |
| Special feature | Plant-based, Streak Free |
| Number of items | 1 |
| Brand | ALKIMI |
| Item form | Liquid |
| Scent | Grapefruit |
| Specific uses for product | Cooktop, Countertop |
| Material feature | Natural |
| Item volume | 1500 Millilitres |
| Brand | Astonish |
| Item form | Grease |
| Scent | Lemon |
| Specific uses for product | Dish Set |
| Material feature | Cruelty Free, Vegan |
| Item volume | 750 Millilitres |
| Brand | Mr Muscle |
| Item form | Liquid |
| Scent | Fresh |
| Material feature | Eco-Friendly |
| Item volume | 750 Millilitres |
| Brand | Dettol |
| Item form | Spray |
| Scent | Unscented |
| Specific uses for product | Cooktop |
| Material feature | Antibacterial |
| Item volume | 1 Litres |
| Brand | FLASH |
| Item form | Spray Quick |
| Scent | Apple |
| Specific uses for product | Towel |
| Material feature | Long lasting |
| Brand | Mr Muscle |
| Item form | Liquid |
| Scent | Citrus |
| Specific uses for product | Cooker Tops, Sink and Tiles, Work Surfaces |
| Material feature | Antibacterial |
| Brand | Ecozone |
| Item form | Spray |
| Scent | Fresh |
| Specific uses for product | Sink, Stove |
| Material feature | Biodegradable, Natural, Plant Based |
| Item volume | 500 Millilitres |
| Brand | Method |
| Item form | Spray |
| Scent | Citrus |
| Specific uses for product | Kitchen Cleaning |
| Material feature | Plant Based |
| Item volume | 354 Millilitres |
| Brand | Elbow Grease |
| Item form | Spray |
| Scent | Lemon |
| Material feature | Biodegradable |
| Item volume | 1000 Millilitres |
| Unit count | 1000.0 millilitre |
| Brand | Soudal |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Max. Working Temperature | 35 °C |
| Min. Working Temperature | 5 °C |
| Model Name | Fix All Turbo |
| Brand | Soudal |
| CE Standard (Tested to EN...) | DIN 53505, DIN 53479, DIN 53504, ISO 7389. |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Label Info 2: Hazard Statements | H412 Harmful to aquatic life with long lasting effects. |
| Base Type | Silicone |
| Brand | Dow |
| CE Standard (Tested to EN...) | ISO 11600-25LM, |
| Colour | Black |
| Interior/Exterior Use | Exterior |
| Brand | Gorilla Glue |
| CE Standard (Tested to EN...) | Class D3. |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Type | Wood Glue |
| Resistant Type | Water-Resistant |
| Suitable Application | For Bonding Wood |
| Volume | 532 ml |






![Dettol Power and Pure Kitchen Cleaner Spray, 1L [Packaging may vary]](https://redsquirrelkit.co.uk/wp-content/uploads/2026/02/11-22-1-400x400.png)








