No products in the cart.
| Design | Natural stone look |
| Suitability | All home areas |
| Safety | Slip-resistant |
| Warranty | 5-year wear |
| Compatibility | Underfloor heating |
Don't miss this special opportunity today.
Showing 1–16 of 35 resultsSorted by latest
| Brand | D-C-Fix |
|---|---|
| Colour | Multi |
| Coverage | 1m² |
| Design | Terrazzo |
| Effect | Stone effect |
| Finish | Matt |
| Design | Natural stone look |
| Suitability | All home areas |
| Safety | Slip-resistant |
| Warranty | 5-year wear |
| Compatibility | Underfloor heating |
| Brand | Spectra |
| Colour | Grey |
| Grading | Moderate Commercial |
| Edge Style | Micro Bevel |
| Construction | Rigid Core (SPC) |
| Underfloor Heating | Yes - Water Only |
| M² Per Pack | 1.8581m² |
| Brand | Essentials |
| Coverage Per Pack | 10 m² |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Length | 10 m |
| Product Thickness | 3.5 mm |
| Product Type | Rubber Underlay |
| Product Width | 1 m |
| Brand | Essentials |
| Coverage Per Pack | 5.5 m² |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Length | 4.68 m |
| Product Thickness | 5 mm |
| Product Width | 1.18 m |
| Brand | Essentials |
| Coverage Per Pack | 10 m² |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Product Length | 7.3 m |
| Product Thickness | 12 mm |
| Product Type | Carpet Underlay |
| Product Width | 1.37 mm |
| Brand | Soudal |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Max. Working Temperature | 35 °C |
| Min. Working Temperature | 5 °C |
| Model Name | Fix All Turbo |
| Brand | Soudal |
| CE Standard (Tested to EN...) | DIN 53505, DIN 53479, DIN 53504, ISO 7389. |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Label Info 2: Hazard Statements | H412 Harmful to aquatic life with long lasting effects. |
| Base Type | Silicone |
| Brand | Dow |
| CE Standard (Tested to EN...) | ISO 11600-25LM, |
| Colour | Black |
| Interior/Exterior Use | Exterior |
| Brand | Gorilla Glue |
| CE Standard (Tested to EN...) | Class D3. |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Type | Wood Glue |
| Resistant Type | Water-Resistant |
| Suitable Application | For Bonding Wood |
| Volume | 532 ml |
| Container type | Tube |
|---|---|
| Flexible | Flexible |
| Location | Interior |
| Model name/number | 121642 |
| Paintable | Paintable |
| Product code | 5411183100831 |
| Base Type | Silicone |
| Brand | Dow |
| CE Standard (Tested to EN...) | EN 11600-F-20HM. |
| Colour | White |
| Interior/Exterior Use | Interior |
| One Required | Lights fire easily |
| Odourless | No smell |
| Easy to Light | Quick ignition |
| Long Burn | Lasts longer |
| Clean & Convenient | Simple to use |
| Blades | Carbon steel, Chrome |
| Body | Aluminium, Lightweight |
| Grip | Bi-material, Micro hex |
| Tip | Micro-tip, Accurate |
| Design | Compact, Lightweight |
| Ideal Use | Planting, Weeding |
| Tool Type | Hand Fork |
| Material | Carbon Steel |
| Handle | Curved, Rubber |
| Weight | Lightweight |
| Removes Tar & Oil | Effectively cleans tar spots and oil marks |
| Multi-Surface Safe | Works on bodywork, wheels, plastic, chrome |
| Easy Application | Simple wipe-on, wipe-off process |
| Paintwork Friendly | Safe for vehicle paint |
| Residue-Free | Leaves no damage or sticky residue |