No products in the cart.
Shop and Save Big on Many Products Today
from £3.00
Don't miss this special opportunity today.
Showing 1–16 of 36 resultsSorted by latest
| Brand | Earth Rated |
| Unit count | 270 count |
| Recommended uses for product | Animal Waste |
| Colour | Lavender-scented |
| Material | Plastic |
| Item form | Bag |
| Brand | YuMove |
| Flavour | Fish |
| Item form | Tablet |
| Item weight | 0.11 Kilograms |
| Target species | Dog |
| Brand | NutriPaw |
| Flavour | Salmon |
| Item form | Tablet |
| Item weight | 300 Grams |
| Product benefits | Skin Care, Immune Support, Digestive Health |
| Brand | Soudal |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Max. Working Temperature | 35 °C |
| Min. Working Temperature | 5 °C |
| Model Name | Fix All Turbo |
| Brand | Soudal |
| CE Standard (Tested to EN...) | DIN 53505, DIN 53479, DIN 53504, ISO 7389. |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Label Info 2: Hazard Statements | H412 Harmful to aquatic life with long lasting effects. |
| Base Type | Silicone |
| Brand | Dow |
| CE Standard (Tested to EN...) | ISO 11600-25LM, |
| Colour | Black |
| Interior/Exterior Use | Exterior |
| Brand | Gorilla Glue |
| CE Standard (Tested to EN...) | Class D3. |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Type | Wood Glue |
| Resistant Type | Water-Resistant |
| Suitable Application | For Bonding Wood |
| Volume | 532 ml |
| Container type | Tube |
|---|---|
| Flexible | Flexible |
| Location | Interior |
| Model name/number | 121642 |
| Paintable | Paintable |
| Product code | 5411183100831 |
| Base Type | Silicone |
| Brand | Dow |
| CE Standard (Tested to EN...) | EN 11600-F-20HM. |
| Colour | White |
| Interior/Exterior Use | Interior |
| Pet toy type | Plush |
| Target species | Dog |
| Theme | Animals |
| Breed recommendation | Medium Breeds, Small Breeds |
| Brand | KONG |
| Type | Chew Toy |
| Function | Teeth Cleaning |
| Material | Durable Core |
| Play Style | Interactive/Fetch |
| Target Size | Medium/Large Dogs |
| Dimensions | 13 x 3 x 3 in |
| Weight | 0.14 kg |
| Material | Nylon |
| Color | Assorted |
| Size | Large |
| Pet toy type | Chew Toy |
| Target species | Dog |
| Theme | Animals |
| Breed recommendation | Medium Breeds, Small Breeds |
| Brand | KONG |
| Material | Plush |
| Use | Cuddling/Fetching |
| Layers | Double |
| Sound | Squeaks/Crinkles |
| Durability | Long-lasting |
| Pet toy type | Fetch Toy |
| Target species | Chihuahua, Shih Tzu, Pomeranian, Teddy |
| Theme | Animals |
| Breed recommendation | Small, Medium |
| Brand | TONGKTAI |
| Bounce | Super High |
| Material | Durable Rubber |
| Texture | Thick Core |
| Size | 2.5 Inches |
| Use | Fetch Games |














![TONGKTAI Squeaky Dog Ball, [4 Pack] Latex Rubber Dog Squeak Toys, 2.7” Soft Bouncy Fetch Balls](https://redsquirrelkit.co.uk/wp-content/uploads/2026/02/71GeDZYWhEL._AC_SL1500-1-400x400.jpg)
