No products in the cart.
| Design | Natural stone look |
| Suitability | All home areas |
| Safety | Slip-resistant |
| Warranty | 5-year wear |
| Compatibility | Underfloor heating |
Don't miss this special opportunity today.
Showing 1–16 of 27 resultsSorted by latest
| Item form | Liquid |
| Colour | 08 Nude |
| Skin type | Acne Prone |
| Finish type | Matte |
| Recommended uses for product | Face Makeup |
| Item form | Serum |
| Colour | Ivory |
| Skin type | Combination |
| Finish type | Natural |
| Recommended uses for product | skin |
| Item form | Liquid |
| Colour | 03 Vanilla |
| Skin type | All |
| Finish type | Satin |
| Recommended uses for product | Skin Care |
| Item form | Cream |
| Colour | 04 Medium |
| Skin type | All |
| Finish type | Radiant |
| Item form | Cream |
| Colour | 040 Ivory |
| Skin type | All |
| Finish type | Natural |
| Recommended uses for product | Skin Care |
| Material Type Free | Cruelty free |
| Package information | Bag |
| Brand | Rimmel |
| Coverage | Full |
| Product benefits | Brightening |
| Item form | Liquid |
| Colour | Light Natural 13.0 |
| Skin type | Normal |
| Finish type | Natural |
| Recommended uses for product | Coverage |
| Item form | Liquid |
| Colour | Nude |
| Skin type | Normal |
| Finish type | Natural |
| Recommended uses for product | Hiding skin imperfections, including dark circles and blemishes |
| Package information | Bottle |
| Item form | Liquid |
| Colour | Porcelain |
| Skin type | All |
| Finish type | Natural |
| Recommended uses for product | Skin Care |
| Material Type Free | Cruelty Free |
| Item form | Cream |
| Colour | Light |
| Skin type | All |
| Finish type | Semi-Matte |
| Brand | Collection |
| Coverage | Full |
| Product benefits | Flawless |
| Item form | Cream |
| Colour | Light Medium |
| Skin type | All |
| Finish type | Matte |
| Recommended uses for product | Skin Care |
| Material Type Free | Oil Free |
| Brand | D-C-Fix |
|---|---|
| Colour | Multi |
| Coverage | 1m² |
| Design | Terrazzo |
| Effect | Stone effect |
| Finish | Matt |
| Design | Natural stone look |
| Suitability | All home areas |
| Safety | Slip-resistant |
| Warranty | 5-year wear |
| Compatibility | Underfloor heating |
| Brand | Spectra |
| Colour | Grey |
| Grading | Moderate Commercial |
| Edge Style | Micro Bevel |
| Construction | Rigid Core (SPC) |
| Underfloor Heating | Yes - Water Only |
| M² Per Pack | 1.8581m² |
| Brand | Essentials |
| Coverage Per Pack | 10 m² |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Length | 10 m |
| Product Thickness | 3.5 mm |
| Product Type | Rubber Underlay |
| Product Width | 1 m |
| Brand | Essentials |
| Coverage Per Pack | 5.5 m² |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Length | 4.68 m |
| Product Thickness | 5 mm |
| Product Width | 1.18 m |
| Brand | Essentials |
| Coverage Per Pack | 10 m² |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Product Length | 7.3 m |
| Product Thickness | 12 mm |
| Product Type | Carpet Underlay |
| Product Width | 1.37 mm |