No products in the cart.
Shop and Save Big on Many Products Today
from £3.00
Don't miss this special opportunity today.
Showing 1–16 of 34 resultsSorted by latest
| Colour | Lash Goals Duo Gift Set |
| Brand | L'Oreal Paris |
| Finish type | Natural |
| Item form | Liquid |
| Colour | Black |
| Product benefits | Volumizing |
| Special feature | Not Tested On Animals |
| Brand | Technic |
| Item form | Liquid |
| Specialty | Cruelty-Free |
| Number of items | 1 |
| Unit count | 1.00 count |
| Item volume | 12 Millilitres |
| Package information | Tube |
| Colour | Very Black |
| Special feature | 360° Wimpern-Fächer und spiralförmige Bürste |
| Brand | Maybelline |
| Item form | Liquid |
| Specialty | 360° eyelash fan and spiral brush |
| Colour | Black,Rose |
| Product benefits | Lengthening |
| Special feature | Waterproof, Water Resistant |
| Brand | KissMe |
| Item form | tube |
| Specialty | Whole |
| Number of items | 1 |
| Unit count | 6.00 gram |
| Package information | Bottle |
| Skin type | Sensitive |
| Brand | Soudal |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Max. Working Temperature | 35 °C |
| Min. Working Temperature | 5 °C |
| Model Name | Fix All Turbo |
| Brand | Soudal |
| CE Standard (Tested to EN...) | DIN 53505, DIN 53479, DIN 53504, ISO 7389. |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Label Info 2: Hazard Statements | H412 Harmful to aquatic life with long lasting effects. |
| Base Type | Silicone |
| Brand | Dow |
| CE Standard (Tested to EN...) | ISO 11600-25LM, |
| Colour | Black |
| Interior/Exterior Use | Exterior |
| Brand | Gorilla Glue |
| CE Standard (Tested to EN...) | Class D3. |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Type | Wood Glue |
| Resistant Type | Water-Resistant |
| Suitable Application | For Bonding Wood |
| Volume | 532 ml |
| Container type | Tube |
|---|---|
| Flexible | Flexible |
| Location | Interior |
| Model name/number | 121642 |
| Paintable | Paintable |
| Product code | 5411183100831 |
| Base Type | Silicone |
| Brand | Dow |
| CE Standard (Tested to EN...) | EN 11600-F-20HM. |
| Colour | White |
| Interior/Exterior Use | Interior |
| Colour | Very Black |
| Product benefits | Thickening |
| Special feature | Layers can be built without clumping |
| Material Type Free | Teflon Free |
| Brand | Maybelline |
| Item form | Liquid |
| One Required | Lights fire easily |
| Odourless | No smell |
| Easy to Light | Quick ignition |
| Long Burn | Lasts longer |
| Clean & Convenient | Simple to use |
| Blades | Carbon steel, Chrome |
| Body | Aluminium, Lightweight |
| Grip | Bi-material, Micro hex |
| Tip | Micro-tip, Accurate |
| Design | Compact, Lightweight |
| Ideal Use | Planting, Weeding |
| Tool Type | Hand Fork |
| Material | Carbon Steel |
| Handle | Curved, Rubber |
| Weight | Lightweight |
| Removes Tar & Oil | Effectively cleans tar spots and oil marks |
| Multi-Surface Safe | Works on bodywork, wheels, plastic, chrome |
| Easy Application | Simple wipe-on, wipe-off process |
| Paintwork Friendly | Safe for vehicle paint |
| Residue-Free | Leaves no damage or sticky residue |
| Product Type | Wood Filler |
| Weight | 400g |
| Application | Interior/Exterior |
| Drying Time | 2-3 hours |
| Finish Options | Paintable |















