No products in the cart.
Shop and Save Big on Many Products Today
from £3.00
Don't miss this special opportunity today.
Showing 1–16 of 29 resultsSorted by latest
| Brand | Soudal |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Max. Working Temperature | 35 °C |
| Min. Working Temperature | 5 °C |
| Model Name | Fix All Turbo |
| Brand | Soudal |
| CE Standard (Tested to EN...) | DIN 53505, DIN 53479, DIN 53504, ISO 7389. |
| Colour | White |
| Coverage Per Pack | 8 m² |
| Interior/Exterior Use | Interior & Exterior |
| Label Info 2: Hazard Statements | H412 Harmful to aquatic life with long lasting effects. |
| Base Type | Silicone |
| Brand | Dow |
| CE Standard (Tested to EN...) | ISO 11600-25LM, |
| Colour | Black |
| Interior/Exterior Use | Exterior |
| Brand | Gorilla Glue |
| CE Standard (Tested to EN...) | Class D3. |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Type | Wood Glue |
| Resistant Type | Water-Resistant |
| Suitable Application | For Bonding Wood |
| Volume | 532 ml |
| Container type | Tube |
|---|---|
| Flexible | Flexible |
| Location | Interior |
| Model name/number | 121642 |
| Paintable | Paintable |
| Product code | 5411183100831 |
| Base Type | Silicone |
| Brand | Dow |
| CE Standard (Tested to EN...) | EN 11600-F-20HM. |
| Colour | White |
| Interior/Exterior Use | Interior |
| Key Ingredient | Hyaluronic Acid (locks in moisture) |
| Benefits | Hydrates, energises, smooths, and renews skin |
| Skin Type | All, especially dry |
| Technology | Hyaluronic Gel Matrix, Continuous Release |
| Volume | Cleanser: 200ml, Moisturiser: 50ml, Booster: 30ml |
| Ingredients | Green tea extract, natural, cruelty-free |
| Skin Type | All skin types |
| Set Includes | Cleanser, Eye Cream, Serum, Face Cream, Masks |
| Benefits | Hydrates, balances oil, removes blackheads |
| Use | Cleansing, moisturizing, brightening |
| Gift | Luxury box, ideal for women, teens |
| Brand | Mercham |
| Quality | Professional, customer support available |
| Item form | Variety |
| Scent | 4pcs |
| Brand | LAIKOU |
| Product benefits | Smoothing, Moisturizing, Even-Toning, Cleansing |
| Skin type | All |
| Item form | Gel |
| Scent | 7PCS |
| Brand | OKAQEE |
| Product benefits | Brightening,Cleansing,Hydrating,Moisturizing,Nourishing,Soothing |
| Skin type | Dry |
| Item Form | Cream |
| Scent | Unscented |
| Brand | PIWINE |
| Product Benefits | Hydrating, Firming, Nourishing, Soothing, Moisturizing |
| Skin Type | All |
| Product Name | Gentlemen’s Gift Box |
| Aftershave Balm | Soothes, hydrates, protects skin |
| Moisturising Serum | Deep hydration, reduces fine lines |
| Hand Cream Bar | Non-sticky, long-lasting nourishment |
| Key Benefits | Natural, hydrating, nourishing |
| Ideal For | Birthdays, holidays, special occasions |
| Item form | Variety |
| Brand | ASMAYSA |
| Product benefits | Moisturizing |
| Skin type | All |
| Item weight | 15 Grams |
| Item Form | Powder |
| Color | MF06 |
| Skin Type | Oily, Combination, Sensitive, Dry, Normal |
| Finish Type | Matte |
| Recommended Uses For Product | Indoor/Outdoor |
| Brand | L'Oreal Paris |
| Item form | Pressed |
| Colour | C3 |
| Finish type | Matte |
| Skin type | All |
| Coverage | Light |
| Product benefits | Provides buildable coverage |
| Item form | Powder |
| Colour | Multi |
| Skin type | All |
| Finish type | Radiant |
| Recommended uses for product | Cover, coverage, make-up |















